недела, 27. септември 2020. Вести денес: 50
home Хроника

Се огласи и семејството на монструмот од Македонија: “Сите не зацрни”

Се огласи и семејството на монструмот од Македонија: “Сите не зацрни”

Нови детали за монструмот со потекло од Македонија, кој вчера во Австрија си ја уби сопругата со нож пред очите на малолетните деца и случајните минувачи.

Џемаил М. и Зерина долго имала криза во бракот, а тој ја гушел со љубомората. Поради насилство во домот, таа се иселила, а на Албанецот од Македонија му било забрането да се приближува.

Џемаил инаку работел како молер, последно во фирма за фасади. Тој заслепен од љубомора и поради „машка чест”, ја заклал сопругата среде бел ден откако ја чекал со часови да излезе од маркет со децата. Тие биле сведоци на настанот кој ја потресе светската и македонската јавност.

Несреќната жена без да претпостави што ја чека тргнала по храна со децата, а тој ја пречекај пред маркет и среде бел ден ја бодел во врат со нож.

Семејството на убиецот кое е во Македонија е згрозено и скршено.

– Го уништи семејството, Не сакаме да го видиме. Беше зависен од коцкање имаше и лошо друштво, велат тие.

Коронавирус