вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Се обидел со остар предмет да повреди сограѓанин

Се обидел со остар предмет да повреди сограѓанин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.Ш.(40) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста при тепачка или караница“.

На 23.09.2021 во Гостивар, пријавениот физички го нападнал и се обидел со остар предмет да го повреди Г.Ш.Ш.(22) од Гостивар, но бил спречен од таткото на Г.Ш.Ш..

 

Коронавирус