четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 86
home Хроника

Се обидел да изврши обљуба врз 20- годишна скопјанка

Се обидел да изврши обљуба врз 20- годишна скопјанка

На 19.05.2022 во 20.30 часот во СВР Скопје, 20-годишна девојка пријавила дека на територија на Карпош едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус