среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Се обеси затвореник во затворот Идризово

Се обеси затвореник во затворот Идризово

Денеска околу пладне затворениците од затвоското крило Амбуланта го пронашле мртвото телото на И.С. од Кавадарци, пишува порталот Аваз.мк.

Затвореникот си го одзел животот со бесење.

Според информациите од затворот, се работи за осудено лице кое што е осудено на повеќегодишна затворска казна и е зависник од наркотици.

Телото на починатиот е предадено на органите за утврдување на околностите и причината на смртта.