недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Се обеси затвореник во Идризово

Се обеси затвореник во Идризово

Командир на смена во Казнено поправна установа Идризово вчера околу 14 часот пријавил дека И.М.(39) од Кичево, кој издржувал доживотна казна затвор, во просторијата во која бил сместен се обесил.

Истиот со екипа на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар-Скопје, каде во 13.55 часот била констатирана смрт.

Коронавирус