петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Се наоѓал на листа за издржување казна затвор, а сакал да побегне преку граница- го уапсиле на „Табановце“

Се наоѓал на листа за издржување казна затвор, а сакал да побегне преку граница- го уапсиле на „Табановце“

Во Полициската станица на Граничен премин Табановце, вчера во 16 часот од слобода бил лишен У.Б. (33) од село Желино, тетовско, затоа што се наоѓал на СТОП- Листа за издржување казна затвор.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус