понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Се коцкале во казино во Струга, па се заканувале на вработените да им дадат кредити- изнудиле дури 175 илјади денари

Се коцкале во казино во Струга, па се заканувале на вработените да им дадат кредити- изнудиле дури 175 илјади денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ѓ.Л. (32) и К.В. (32), двајцата од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

На 03.08.2020 во казино на ул.„Нико Нестор“ во Струга пријавените со закани по живот кон вработената во повеќе наврати изнудиле од неа да им вклучи кредити без да платат, а кога ги потрoшиле парите, повторно со закани по живот кон неа и другите вработени изнудиле пари, со што причиниле материјална штета од 175.000 денари.

Коронавирус