понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Се излизгал од патот и влетал во канал- кога ќе дознаете за каков луксузен „ѕвер“ станува збор и на вас ќе ви биде криво

Се излизгал од патот и влетал во канал- кога ќе дознаете за каков луксузен „ѕвер“ станува збор и на вас ќе ви биде криво

На 21.07.2020 во 11.05 часот било пријавено дека на регионален пат с.Крупиште – Пробиштип, на крстосница за населба „Ванчо Прќе“, патничко возило „ауди Q8“, со германски национални ознаки, управувано од З.Т.(49) од Кочани се излизгало во канал покрај патот.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила Д.Т.(47) од Кочани, сопатничка во возилото. За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Штип.

Коронавирус