петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 61
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Се истепаа охридски советници

Се истепаа охридски советници

Дваесет и петгодишниот Џ.М., советник во Советот на општина Охрид, во охридската полиција пријавил дека вчера околу 14 часот, додека извршувал работни задачи во oпштина Охрид физички бил нападнат од Н.У., исто така советник во Советот на општина Охрид.

Пo целосно документирање на настанот против Н.У. ќе биде поднесенa соодветна пријава.

Коронавирус