петок, 29. јули 2022. Вести денес: 128
home Хроника

Се испотепале во Љубанци- двајца на двајца

Се испотепале во Љубанци- двајца на двајца
фото-илустрација

Вчера во 21.30 часот било пријавено дека во с.Љубанци, скопско, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу И.О.(45) и А.Т.(27), од една страна и С.К.(25) и Љ.К.(60), од друга страна, сите од с.Љубанци.

Сочинети записници по чл.11 од ЗППЈРМ.

Коронавирус