вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Се движеле и со над 70 км/час повеќе од дозволеното: 101 санкции за брзо возење

Се движеле и со над 70 км/час повеќе од дозволеното: 101 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 101 возачи.

Од нив четири возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

Коронавирус