петок, 17. септември 2021. Вести денес: 23
home Хроника

Се бара возач на „Ауди“: Удрил пешак, па избегал

Се бара возач на „Ауди“: Удрил пешак, па избегал

На 27.02.2020 во 06.55 часот во СВР Скопје, Б.Ѓ.(40) од Скопје пријавил дека на крстосницата бул. „Србија“ со бул. „12-та Македонска Бригада“, по претходно недоразбирање околу сообраќајот, бил удрен во левата нога од патничко моторно возило „Ауди“ со скопски  регистарски ознаки управувано од непознато лице кое потоа го напуштило местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус