среда, 21. април 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Се апсат напаѓачите во Александар Палас, Специјалците и Алфите на терен, голема полициска акција

Се апсат напаѓачите во Александар Палас, Специјалците и Алфите на терен, голема полициска акција

Пет лица се уапсени  вечерва од специјалните полициски единици. Во тек е голема полициска акција во скопски  Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи, пишува порталот Вечер

Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го  вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар Палас“.

Силно полициско обезбедување е во целата населба каде што се врши контрола на возилата во тој дел.

Да потсетиме пред два дена во хотелот „Александар Палас“ се случи вооружена пресметка помеѓу де криминални нарко групи.

 

Коронавирус