понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Санкционирани 23 возачи за затемнети стакла

Санкционирани 23 возачи за затемнети стакла

Во периодот од 29.11.2021 до 05.12.2021  Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла) при што санкционирани се 23 возачи.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Коронавирус