недела, 28. мај 2023. Вести денес: 71
home Хроника

Самоубиство во Кавадарци

Самоубиство во Кавадарци

Млада жена била донесена во бессознание синоќа во болница, а средовечен маж утрово се обесил во шупа.

Димитар Каракулев, инспектор за превенција при Полициска станица од општа надлежност Кавадарци, за МИА потврдува дека едно лице синоќа било донесено во болница во бессознание, а друго пронајдено утринава мртво во шупа.

Но рече дека не може да даде повеќе информации за случаите, бидејќи се работи на нивно расветлување. 

МИА