вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Самоубиство во Аеродром, маж скокнал од 12. кат

Самоубиство во Аеродром, маж скокнал од 12. кат

Машко лице на возраст од 30 години утринава си го одзело животот.

Од МВР за Курир потврдуваат дека утринава во 7:15 часот кај нив е пријавен случај на самоубиство.

Според информациите лицето скокнало од 12-ти кат од зграда лоцирана на улицата „Методија Шаторол Шарло“ во скопски Аеродром.

На местото веднаш била повикана Итна медицинска помош, но лекарите само констатирале смрт.

Коронавирус