недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Сакале да ја напуштат Македонија со лажни негативни ПЦР тестови

Сакале да ја напуштат Македонија со лажни негативни ПЦР тестови

На 23.02.2021 вo 12:20 часот, на Граничен премин „Деве Баир“, на  излез од Република Македонија, И.Б.(50) и Ф.Т.(35), двајцата од Прилеп, приложиле негативни ПЦР тестови, а по извршени проверки било утврдено дека тестовите не се издадени од соодветната лабораторија.

Истите се одземени за понатамошна постапка.

Коронавирус