петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Сакала да дојде кај нејзината ќерка на гости, па зетот ја бутнал по скали: Прилепчанка тешко повредена

Сакала да дојде кај нејзината ќерка на гости, па зетот ја бутнал по скали: Прилепчанка тешко повредена

На 22.03.2019 година околу 18:30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата „Адем Адемоски“ В.П.(77) се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка К.Н. и зет Љ.Н. и по кратка вербална расправија со нејзиниот зет кој не ја пуштал да влезе, во еден момент ја турнал и паднала на скалите пред влезната врата од куќата.

Од падот се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од општата болница Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус