недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Сакал да уплати тикет без пари, па ја истепал вработената во обложувалница

Сакал да уплати тикет без пари, па ја истепал вработената во обложувалница

На 18.11.2018 година во 00:30 часот А.Д.(31) од Прилеп пријавила дека на 17.11.2018 година околу 22:00 часот додека била на работното место во обложувалницата лоцирана на улица „Битолска“ во Прилеп, дошло лице за уплата на тикет.

Но, бидејќи не платил, пријавителката го сторнирала тикетот и тогаш сторителот физички ја нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021