вторник, 28. март 2023. Вести денес: 105
home Хроника

Сакал да убие дива свиња, но таа го убила него- ЛОВЕЧКА ДРАМА ВО НЕГОТИНСКО

Сакал да убие дива свиња, но таа го убила него- ЛОВЕЧКА ДРАМА ВО НЕГОТИНСКО

На 28.11.2021 околу 08.00 часот во СВР Велес е пријавено дека во близина на с.Вешје, неготинско, при лов, Т.Т.(50) од с.Долни Дисан испукал еден куршум кон дива свиња, но не успеал да ја погоди, по што таа го нападнала, нанесувајќи му тешки телесни повреди, од кои починал на лице место.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од ОВР Неготино.

loading...