вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 67
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Хроника

Сакал да спречи тепачка, па “изеде“ ќотек

Пријавителот отишол да ги раздвои. Додека ги раздвојувал Ѓ.А. му се заканувал и го удрил со шлаканица, а потоа откако В.Т. отишол кон излезот на угостителскиот објект Ѓ.А. уште една го сопрел и го удрил со тупаница во главата.
Сакал да спречи тепачка, па “изеде“ ќотек

На 29.12.2017 година во 03:35 часот В.Т. (27) пријавил дека истиот ден околу 01:30 часот во угостителски објект на бул. „Илинден“ ги видел М.Д. и Ѓ.А. како се расправаат и во еден момент забележал како Ѓ.А. го удира со глава М.Д.

Пријавителот отишол да ги раздвои. Додека ги раздвојувал Ѓ.А. му се заканувал и го удрил со шлаканица, а потоа откако В.Т. отишол кон излезот на угостителскиот објект Ѓ.А. уште една го сопрел и го удрил со тупаница во главата.

По настанот В.Т. се упатил во Градската општа болница „8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус