понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Сакал да помине граница со туѓ пасош

Сакал да помине граница со туѓ пасош

Во четвртокот, во 22 часот на Граничен премин „Табановце“ од слобода бил лишен A.Г.(31) од Косово, поради тоа што при контрола приложил македонска патна исправа на име Р.А.(25) од Скопје.

А.Г. бил предаден на полициски службеници во Прифатниот центар за странци Скопје. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Локални избори 2021