понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 155
home Хроника

Сакал да ја помине границата без да ја пријави вртоглавата сума на пари која ја криел во своето „БМВ“ – полицијата едвај ги избројала банкнотите

Сакал да ја помине границата без да ја пријави вртоглавата сума на пари која ја криел во своето „БМВ“ – полицијата едвај ги избројала банкнотите

На 25.06.2021 на Граничен премин Делчево, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Д. од Битола затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп листата поради сомнение за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

При преглед во неговото возило „бмв“ со бугарски национални ознаки биле пронајдени 56.200 евра без доказ за потекло.

Возилото и парите биле предадени на Царинската управа, а лицето било приведено. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус