понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 126
Вонредна вест

ГРАЃАНИТЕ САМИ СЕ БОРАТ ЗА СВОИТЕ ЖИВОТИ И ИМОТИ: КУРИР пренесува потресни сведоштва од Кочани

home Хроника

Русин приведен во Центар

Русин приведен во Центар

На 14.06.2021 во 13:50 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје го привеле В.А.А.(67) од Русија, бидејќи не приложил никаков документ за утврдување на идентитетот.

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Коронавирус