сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Русин баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

Русин баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

На 27.03.2019 во 09:10 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола  било констатирано дека С.П.(42) од Русија, со место на живеење во Северен Кипар, се наоѓа на листата со мерка  „А“(апси) и за него има распишано меѓународна потерница од Интерпол Русија.

Тој е лишен од слобода и предаден на инспектор од СМПС за понатамошна постапка.

Коронавирус