среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Рудар од Пробиштип повреден на работното место

Рудар од Пробиштип повреден на работното место

На 19.05.2022 во 07.20 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување на лекарска помош кај нив бил донесен Ј.М.(58) од Пробиштип, кој се повредил при работа во рудник во Пробиштип.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус