среда, 2. декември 2020. Вести денес: 170
Во живо

Протест во Куманово – „Оставка на Заев, слобода на народот“!

home Хроника

Република:Клима уред причина за пожарот на Рекорд– интервенирано со две противпожарни возила

Република:Клима уред причина за пожарот на Рекорд– интервенирано со две противпожарни возила

Запален клима уред е причинта за пожарот кој вечерва изби во зграда на Рекорд, пишува Република. Иако првично „Макфакс“ објави дека се запалени два стана, од противпожарна информираат дека се работи за клима уред кој горел од надворешна страна.

– Се работи за пламен кој се појавил на клима уред од надворешна страна во еден стан. Се заглавила хартија која се запалила – велат од противпожарната бригада, од каде додаваат дека не се работи за голем пожар.

Било интервенирано со две противпожарни возила. Нема повредени. Предизвикана е само материјална штета.

Коронавирус