четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 112
home Хроника

Регистрирани 852 прекршоци за неносење маска

Регистрирани 852 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.10.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 852 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус