вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Реакција од страна на семејството на Адеми: Џеват не го рани синот

Реакција од страна на семејството на Адеми: Џеват не го рани синот

Семејството на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми ја потврди веста на порталот „Лајм“ дека неговиот син вечерва е ранет од огнено оружје, но демантираат дека Адеми го повредил.

Претходно, „Лајм“ објави дека Адеми без да има намера, го ранил синот со огнено оружје. Сепак, од семејството демантираат дека е така, и додаваат дека синот на пратеникот е повреден од заталкан куршум.

-Станува збор за заталкан куршум од свадбена веселба, велат од семејството на Адеми и додаваат дека двете повредени лица се во добра и стабилна состојба.

Едното лице е сместено во тетовската болница, додека другото  е пренесено на Скопските клиники.

Во несреќата повредени се две лица.