вторник, 28. март 2023. Вести денес: 112
home Хроника

Разбојништво во бензинска пумпа на излезот од Струга кон Дебар

Разбојништво во бензинска пумпа на излезот од Струга кон Дебар

Две непознати лица рано изутрината извршиле разбојништво во бензинска пумпа на излезот од Струга кон Дебар, информира МВР.

Сторителите со закана со пиштоли од вработените одзеле неутврдена сума на пари од дневниот пазар, по што побегнале.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

loading...