четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Разбојништво во аптека во Лептокарија

Разбојништво во аптека во Лептокарија

Маскирано лице вчера извршило разбојништво во аптека во трговскиот центар „Лептокарија“.

Од МВР информираат дека околу 19.40 сторителот со закана со нож  од вработената одзел пари од дневниот промет, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус