среда, 7. декември 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Разбојник со пиштол ограбил банка во скопско Маџари среде бел ден

Разбојник со пиштол ограбил банка во скопско Маџари среде бел ден

Од експозитура на Стопанска банка во скопско Маџари вчера непознат сторител со закана со пиштол одзел 4.500 евра и 196.000 денари.

Како што информира МВР, разбојништвото се случило вчера околу 09:20 часот во населбата Маџари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на разбојникот.

Qatar 2022