вторник, 28. март 2023. Вести денес: 105
home Хроника

Разбојниците му се заканлие со нож, ограбено 17 годишно момче во Скопје

Разбојниците му се заканлие со нож, ограбено 17 годишно момче во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 17:30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, С.П.(49) од Скопје пријавила дека околу 11.30 часот на крстосницата на улица „Стрезово“ со улица „Илија Плавев“, четири непознати лица извршиле разбојништво над нејзиниот 17-годишен син, информираат од МВР.

Сторителите со закана со нож му одзеле мобиен телефон, по што побегнале.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

loading...