сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 52
home Хроника

Разбојници влегле во куќа, со нож и се заканувале на девојка и ја ограбиле

Разбојници влегле во куќа, со нож и се заканувале на девојка и ја ограбиле

Ѓ.Џ.(37) од Скопје влера попладне пријавил дека истиот ден околу 3.00 часот во неговата куќа, каде била неговата ќерка, две непознати лица влегле и со закана со нож одзеле пари, по што побегнале од местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус