среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Хроника

Разбојници со закана со ножеви ограбиле маркет во Тетово

Разбојници со закана со ножеви ограбиле маркет во Тетово

Маскирани разбојници вчера со закана со ножеви ограбиле маркет во Тетово.

Како што соопшти МВР, на ул. „Штипска“ во Тетово четворица маскирани од вработените ги одзеле парите од дневниот промет и побегнале во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус