понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Разбојници ограбиле обложувачница во Гази Баба, едниот од нив пукал со пиштол

Разбојници ограбиле обложувачница во Гази Баба, едниот од нив пукал со пиштол

Двајца вооружени разбојници ограбиле обложувачница во Гази Баба, а едниот од нив пукал со пиштол и го нападнал вработениот.

Според информациите на МВР, вчера околу околу 20,10 часот во полиција било пријавено дека во спортска обложувачница на подрачје на Гази Баба, две лица со закана украле пари, а едното од нив двапати испукало од пиштол, а потоа физички го нападнал вработениот С.З.(51) од Скопје.

Од МВР велат дека зе преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија