четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Разбојници нападнале старица: Под закана со нож украле пари

Разбојници нападнале старица: Под закана со нож украле пари

На 27.06.2018 година околу 22:30 часот било пријавено дека во с.Рибарци-битолско во куќата сопственост на Г.Р.(80) преку прозорецот влегле две непознати маскирани лица.

Со закана со нож и одзеле 500 американски долари, 500 австралиски долари и 20.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус