понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Расчистени 22 кривични дела- Приведен крадец од Штип

Расчистени 22 кривични дела- Приведен крадец од Штип

Малолетникот М.З. (17) од Штип кој се товари за 22 кривични дела од кои 19 тешки кражби, вчера е приведен и спроведен во Казнено-поправна установа, соопшти МВР.

Приведувањето е реализирано во содејство со Центарот за социјални работи Штип, врз основа на Решение од Основен суд Штип.

М.З. е спроведен во Казнено-поправна установа во присуство на претставник од Центарот за социјални работи Штип.

ЕУРО 2020

Македонија