петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 134
home Хроника

Рано утрово нападнал полицаец, па веднаш го уапсиле

Рано утрово нападнал полицаец, па веднаш го уапсиле

На 07.01.2020 околу 03.30 часот на бул.„Илинден“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Н.(36) од Скопје поради тоа што физички нападнал полициски службеници при вршење службени дејства.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус