четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 40
home Хроника

Рано утринава во Тетово приведено едно лице за издржување казна затвор

Рано утринава во Тетово приведено едно лице за издржување казна затвор

Денеска (28.09.2021) во 07 часот на ул.„146“ во Тетово, полициски службеници од Полициската станица Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Р.Х.(31) од Тетово за издржување на казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 140 став 1 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Локални избори 2021