среда, 15. јули 2020. Вести денес: 229
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 17 часот: 38,78 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Хроника

Рането дете во Чаир

Рането дете во Чаир

На 20.05.2019 година околу 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред бурекџилница на ул.„Емин Дураку“ неколку непознати лица физички нападнале 13-годишно момче од Скопје.

Притоа, едно од лицата со остар предмет му нанел убодни рани во грбот и левата рака. Малолетникот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана помош и бил задржан на лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.