понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 93
home Хроника

Ранет полицаец во Скопје, во него несакајќи пукал колега

Ранет полицаец во Скопје, во него несакајќи пукал колега

На 03.05. 2019 околу 15,00 часот пријавено е дека во касарна Илинден полицискиот службеник З. М. (26) при подготовка на оружјето за чистење го погодил во пределот на левата надколеница полицискиот службеник Ц. А. (27) кој бил во истата просторија.

МВР денеска соопшти дека Ц.А. е пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Известен е Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус