четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 28
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Ранец и лични предмети украдени од автомобил во Битола

Ранец и лични предмети украдени од автомобил во Битола

На 18.01.2021 во 15:30 часот во Полициската станица Битола, М.П. од Битола пријавил дека непознат сторител од неговото возило „фолксваген голф“ одзел ранец и лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус