понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ракометен судија нападнат од тренер по натпревар во Велес

Ракометен судија нападнат од тренер по натпревар во Велес

Во СВР Велес вчера било пријавено дека во спортската сала во основното училиште „Блаже Конески“, по завршување на ракометен натпревар помеѓу РК „Бисинов Вардар“ – Велес и РК „Велес 2009“ – Велес, тренерот на РК „Велес 2009“, В.Г. физички го нападнал главниот судија Ж.М.(20) од Велес.

По завршувањето на истиот натпревар, Љ.М.(42) од Велес пријавил дека во дворот на училиштето „Блаже Коневски“ неговиот 15-годишен син бил физички нападнат од две малолетни лица од Велес.

Во двата случаи полицијата презема мерки за расчистување.

Коронавирус