среда, 7. декември 2022. Вести денес: 29
home Хроника

Ракети од минофрлач пронајдени во Арачиново

Ракети од минофрлач пронајдени во Арачиново

Девет парчиња ракети од минофрлач вчера биле пронајдени во скопско Арачиново.

Случајот во полиција го пријавил Џ.И. кој рекол дека ракетите се во двор од напуштена куќа.

– Увид на местото извршиле екипи од Одделот за недозволена трговија и антитероризам, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

Qatar 2022