вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 36
home Хроника

Радовишко: 88 годишен дедо се обидел да силува соселанка

Радовишко: 88 годишен дедо се обидел да силува соселанка

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против Ѓ.И.(88) од село Воиславци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.

Како што стои во полицискиот билтен, на 16 јануари годинава околу 8:10 часот во село Воиславци, во близина на селската продавница, Ѓ.И. се обидел да изврши полови дејствија врз жителка на селото.

Коронавирус