вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Радовишанец тешко повреден при градежни работи во Кавадарци

Радовишанец тешко повреден при градежни работи во Кавадарци

Радовишанец бил тешко повреден при градежни работи на објект во Кавадарци. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. 

Несреќата при работа, била пријавена вчера во Полициската станица Кавадарци.

Се работи за 51 годишен човек, кој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци.

Коронавирус