петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 83
home Хроника

Радовиш: Фатени при кражба во полициски час

Радовиш: Фатени при кражба во полициски час

На 22.04.2020 во 23.40 часот во Полициска станица Радовиш се лишени од слобода А.С. (33) од Штип и Е.Б. (18) од Радовиш, кои од страна на полициски службеници од Полициска станица Радовиш биле затекнати при обид да извршат „тешка кражба“ на ул.„Коџа Баир“ во Радовиш, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија