петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Рачна бомба од Втора Светска Војна и кесичка со барут пронајдени во Вевчани

Рачна бомба од Втора Светска Војна и кесичка со барут пронајдени во Вевчани

Завчера околу 16:50 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во Вевчани, струшко, при чистење на одводен канал, била пронајдена една рачна бомба со непознато потекло од Втора Светска Војна и една кесичка со барут.

Од страна на овластено лице од Дирекцијата за заштита и спасување рачната бомба била безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка.

Коронавирус