петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 44
home Хроника

Работник загинал откако бил удрен од црево од пумпа за бетонирање

Работник загинал откако бил удрен од црево од пумпа за бетонирање

На 02.02.2019 година околу 09.30 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во населба Елен Камен во Струга, при изведување градежни работи, со повреди се здобил Џ.А.(49) од Струга и како последица на тоа починал, информираат од МВР.

Според пријавеното, додека работел, Џ.А. бил удрен од црево кое се откачило од пумпа за бетонирање. Се преземаат мерки за рачистување на случајот.

Локални избори 2021